Bilim Gelecekte Hayatımızı Nasıl Değiştirecek?

23 yıldır bilim, teknoloji ve gelecek hakkında; gazete, dergi ve web sitelerinde yazılar yazan, radyo/TV programlarında ve panellerde konuşan Şahin Ekşioğlu, İstanbul Üniversitesi Konservatuvarında lisans, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Bilişim Anabilim dalında yüksek lisans eğitimi aldı. Bilişim basınına PC Magazine dergisiyle adım attıktan sonra 15 yıl boyunca Chip dergisinde donanım test editörlüğü ve yazı işleri müdürlüğü yapan Ekşioğlu, 2012 yılından beri Doğan Burda Dergi çatısı altında Popular Science Türkiye dergisinin yayın yönetmenliğini yapıyor ve aynı zamanda How It Works ve All About Space dergilerinden de sorumlu.

Popular Science ekibi ile birlikte 2013’ten beri ülke sathındaki 30’dan fazla üniversiteye “Bilim Gelecekte Hayatımızı Nasıl Değiştirecek?” başlıklı panelle konuk olan Şahin Ekşioğlu, çeşitli kurumlar için sanayi devrimlerinin etkileri ve dijital dönüşüm üzerine eğitim programları hazırladı ve sunumlar yaptı.

Ekşioğlu ayrıca akvarist ve müzisyendir. Evli ve biri 18 diğeri 8 yaşında olmak üzere iki evlat babası olup halen İTÜ MİAM’da (Müzik İleri Araştırmalar Merkezi) doktorasına devam ederken sanatın ve özel olarak müziğin, insan beyni üzerindeki etkilerini anlama konusunda kendini geliştirmeye çalışıyor.